תוכי האמזונס הכפול צהוב ראש

תוכי האמזונס צהוב הראש הוא אחת מציפורי המחמד הפופולריות ביותר בעולם. הם חד מיניים וניתן לאלף אותם בקלות. זהו תוכי קטן יחסית עם ראש צהוב, לחיים כחולות וגוף ירוק. הם ציפורים אינטליגנטיות, שובבות, סקרניות ומלאות חיבה המהוות בני לוויה מצוינים. אם אתם מעוניינים לאמץ תוכי אמזון כפול ראש צהוב כחבר החדש שלכם עם נוצות, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת עליהם!

עובדות על תוכי האמזונס הכפול צהוב ראש

תוכי האמזונס צהוב הראש הוא יליד יערות הגשם של ברזיל, קולומביה ואקוודור, והוא יכול לחיות עד 40 שנה. מין זה פופולרי מאוד בתור תוכי מחמד בשל צבעו היפה ואישיותו הידידותית. בשל הפופולריות שלהם, יש כמה דברים שכדאי לדעת על אמזונס צהוב-ראש לפני שתתחיל בחיפוש אחר תוכי מלווה חדש. תוכי האמזונס צהוב-ראש כפול הוא מין חברתי מאוד שצריך להחזיק בזוגות או בקבוצות אם הם רוצים להיות מאושרים בשבי. מין ציפורים זה אינו מומלץ לבעלי תוכים חסרי ניסיון. הם ידועים כקוליים למדי, וציפורים מבוגרות יותר יכולות להיות טריטוריאליות ותוקפניות ביותר. אמזונס צעירים עם ראש צהוב כפול ניתן לאלף בקלות יחסית עם סבלנות וטיפול עקבי. עם זאת, ידוע שקשה מאוד לאלף אותם כמבוגרים. תוכי האמזונס צהוב ראש כפול הוא תוכי מאוד פעיל וסקרן. הם צריכים מספיק מקום לחקור, והרבה צעצועים כדי להעסיק אותם ולאתגר אותם.

תזונה של תוכי אמזונס צהוב ראש כפול

תוכי האמזונס צהוב ראש כפול הוא תוכי אוכל עשב ומצליח מאוד בתזונה איכותית ללא גרעינים וכדורים. הם מעדיפים ללגום מגוון רחב של ירקות, פירות וזרעים כדי לקבל את הויטמינים והמינרלים שהם צריכים כדי להישאר בריאים. בחר מזון איכותי ועתיר חלבון עבור תוכי האמזונס שלך כדי להפחית את הסיכון למחלת כבד שומני. ידוע כי אמזונות עם ראש צהוב כפול הם אוכלים קפדניים ביותר. הם יכולים בקלות לבחור מה הם אוכלים, ולפעמים, אולי תשים לב שהם השאירו כמה דברים ללא פגע! כדי להבטיח שתוכי האמזונס הכפול צהוב-ראש שלך מקבל את הכמות הנכונה של חומרים מזינים וויטמינים, מומלץ להציע להם מגוון רחב של פירות וירקות טריים. אתה יכול גם לבחור בתזונה מאוזנת ומזינה של גלולה או זרעים כדי להבטיח שהתוכי שלך מקבל את כל מה שהם צריכים.

מזגו של תוכי האמזונס הכפול צהוב ראש

תוכי האמזונס צהוב ראש כפול הוא גזע תוכי חברתי ופעיל מאוד. הם אינטליגנטים ביותר ודורשים הרבה גירוי נפשי כדי למנוע מהם להפוך להרסני יתר על המידה. אמזונס צהוב-ראש משגשגים כשיש להם חבר לשחק איתו. ניתן לשמור אותם בזוגות או בקבוצות, אך הימנעו מלשמור יותר מאמזון צהוב ראש כפול אחד בכלוב בודד. אחרת, הם יהפכו מאוד טריטוריאליים ותוקפניים אחד כלפי השני. האופי הסקרן והפעיל שלהם הופך את האמזונס צהוב-ראש כפול לבני לוויה מצוינים עבור אנשים פעילים בבית. הם אוהבים לבלות עם בני האדם שלהם וניתן בקלות לאמן אותם לבצע טריקים פשוטים ולציית לפקודות בסיסיות.

דרישות טיפול בתוכי כפול צהוב ראש

אם אתם מחפשים לאמץ תוכי אמזונס כפול ראש צהוב, יש כמה גורמים שכדאי לזכור לפני שמביאים אחד הביתה. ציפורים אלו פעילות מאוד ואינן מצליחות בסביבות קטנות. הם דורשים מקום בשפע והרבה צעצועים כדי לשמור עליהם מעורבים ומאתגרים. אמזונס כפול ראש צהוב הם תוכים אינטליגנטים ודורשים גירוי נפשי וסוציאליזציה קבועים. הם ידועים כציפורים קולניות במיוחד, והצריקנות המתמדת שלהן יכולה להיות חזקה במיוחד. כדי למנוע מהאמזון הכפול צהוב-ראש שלכם להפוך לקולני ומפריע מדי, עליכם לספק להם מספיק זמן לחקור ולטפס. גזע זה ידוע גם כטריטוריאלי, והם יסמנו את הטריטוריה שלהם בשתן. לכן, חשוב שתספקו מגוון רחב של צעצועים ומושבים כדי להעסיק אותם.

בשורה התחתונה

תוכי האמזונס צהוב ראש כפול הוא תוכי יפהפה וחברתי להפליא המשגשג עם הרבה גירוי נפשי ופיזי. אם אתם מחפשים לאמץ אמזון כפול ראש צהוב, ודא שאתה יכול לתת לו הרבה מקום ולספק לו הרבה צעצועים כדי להעסיק אותו. זן התוכי החברתי הזה משגשג גם עם חבר, אז עדיף להחזיק שניים בכלוב אחד. אמזונות כפולות ראש צהובות הן ציפורים קולניות מאוד וצריכות הרבה זמן לחקור ולטפס מסביב. לפני שתאמץ אמזון עם ראש צהוב כפול, ודא שאתה יכול לספק לו את כל מה שהוא צריך כדי להיות שמח ובריא! אם אתה מוכן לאמץ תוכי אמזונס כפול ראש צהוב, זכור קודם כל לעשות את המחקר שלך ולבחור מגדל בעל מוניטין.